نصب دیزل ژنراتور در کرج


مهمترین موارد در بالا بردن میزان راندمان و بهبود عملکرد و افزایش طول عمر یک دیزل ژنراتور نصب صحیح و درست آن است. به عنوان مثال در صورت مناسب نبودن و تراز نبودن محل قرار گیری دیزل ژنراتور(فنداسیون دیزل ژنراتور) ، لرزش های ایجاد شده تاثیر نا مطلوبی بر عملکرد سیستم خواهد گذاشت و طول عمر قطعات نصب شده بر روی شاسی مانند تابلو کنترل و فرمان دیزل ژنراتور و یا هیتر یا همان گرمگن دیزل ژنراتور را به تدریج پایین خواهد آورد.

از جمله موارد بسیار مهم دیگر رعایت اقدامات ایمنی و کنترل اتصالات دیزل ژنراتور است که، نقش بسیار مهمی در راه اندازی دیزل ژنراتور دارد. نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور باید توسط فردی متخصص و با تجربه انجام گیرد تا احتمال بروز مشکل حداقل شود.تمامی اجزای دستگاه باید مورد بررسی و کنترل قرار گیرد در غیر این صورت خطراتی از قبیل: برق گرفتگی از ژنراتور، سوخته شدن ژنراتور، آتش سوزی دیزل ژنراتور را به همراه دارد.

طراحی داکت خروجی رادیاتور دیزل ژنراتور

در صورتی که امکان خروج هوای رادیاتور دیزل ژنراتور به فضای آزاد مقدور نیست باید جهت خروج هوای رادیاتور داکت مناسب تعبیه نمود. طراحی و نصب صحیح داکت هوای خروجی علاوه بر تاثیر بر روی خنک کنندگی موتور دیزل و یا گاز سوز بر میزان صدای تولیدی فن نیز تاثیر گذار است.

باید توجه شود که از دادن زوایای ناگهانی به داکت خروجی جلوگیری شود. همچنین در صورت نیاز به تغییر زاویه داکت خروجی هوا این تغییر زاویه به صورت نرم تر طراحی و اجرا گردد.

نحوه زانو دادن به لوله اگزوز (exhaust) موتور دیزل

زاویه دادن به لوله اگزوز گازهای خروجی از موتور دیزل ژنراتور برای رسیدن به فضای آزاد بسیار اتفاق میافتد. شعاع زانو دادن از نکات مهم در این زمینه است.

توجه داشته باشید که شعاع زاویه شما همیشه باید 3 برابر قطر لوله اگزوز دیزل ژنراتور باشد. به عنوان مثال چنانچه قطر لوله اگزوز شما 20 سانتی متر است زانویی شما باید دارای شعاع بین 60 تا 700 سانتی متر باشد.

نحوه سوخت رسانی به دیزل ژنراتور از تانکر اصلی

یکی از مواردی بسیار مهم نحوه سوخت رسانی به دیزل ژنراتور می باشد. این امر با توجه به اینکه گازوییل های موجود در بازار دارای آب و مواد و ذرات معلق دیگر هستند بسیار اهمیت میابد. شاید در ابتدا این نکته در ذهن شما شکل گیرد که دیزل ژنراتور دارای فیلتر سوخت و نیز فیلترهای آب گیر هستند و دیگر نگرانی نیست! باید توجه داشته باشید که ظرفیت مخزن آب گیر فیلتر گازوییل بسیار محدود می باشد. همچنین فیلتر صافی گازوییل نیز دارای ظرفیت محدودی است. به همین دلیل هموارده باید نکات زیر را در نصب دیزل ژنراتور در نظر بگیرید.

هرگز شیر گازوییل تانکر سوخت را از پایین ترین قسمت جهت مصرف دیزل ژنراتور نصب ننمایید : زیرا آب و املاح به دلیل سنگین بودن، همیشه در قسمت پایینی تانکر سوخت قرار دارند. همچنین برای رفع این مشکل یک شیر تخلیه در انتهایی ترین قسمت تانکر سوخت قرار دهید تا بتوانید هر چند وقت یکبار تانکر سوخت را از املاح و آب تخلیه نمایید.
هرگز سطح سوخت در محل نصب تانکر سوخت نباید بالاتر از دیزل ژنراتور شما باشد : این امر سبب خرابی موتور سوخت شما می گردد که بحث ان در این زمان نمیگنجند.

هزینه نصب دیزل ژنراتور در کرج

قیمت برد کنترل دیزل ژنراتور