گروه خبري : آخرین مقالات
تاريخ انتشار : 1398/07/20 - 17:54
كد :102

بالابرها بر اساس قابلیت حرکتی آنها

در تعریف ساده بالابر میتوان گفت ماشینی است که برای نقل و انتقال افراد یا حمل بار و فعالیت در ارتفاع استفاده می شود که کاملا با آسانسور، جرثقیل و لیفتراک تفاوت دارد. ممکن است در یک کارخانه یا انبار یک فروشگاه برای جابجایی اجناس به کار گرفته شوند و یا در یک پروژه ساختمانی برای بالا و پایین بردن مهندسین و همینطور کارگران و مصالح ساختمانی استفاده شود.

بالابرها از مکانیزیم متفاوتی برخوردارند که عوامل مهمی مانند ظرفیت ، ایمنی ، نوع کاربرد و محیط کاری در آن تاثیر گذارند، در کل بالابر ها با توجه به قابلیت جابجایی آن تقسیم بندی می شوند.

بالابرها بر اساس قابلیت حرکتی آنها

بالابرهای ثابت (Fixed Platforms):

این نوع بالابرها که ثابت هستند بیشتر در خطوط تولید کارخانجات ،یا بالابرهای پارکینگی و داخل ساختمان برای جابجایی بارهای سنگین استفاده می شوند. بالابرهای ثابت به طور معمول نیازمند یک چاهک هستند که در زمان جمع شدن دستگاه در پایین همسطح قرار گرفته شود.با افزودن اتاقک ،حفاظ و سیستم ایمنی از این نوع بالابرها به عنوان بالابر نفر هم استفاده می شود.
بالابرهای ثابت هیدرولیکی می توانند از نوع بالابر آکاردئونی، بالابر با جک عمودی، بالابر مفصلی، بالابرهای کابلی، بالابر های زنجیری و یا ترکیبی از انواع آن باشند. در این میان بالابرهای هیدرولیکی ثابت با مکانیزم قیچی (آکاردئونی) ایمن ترین آنها و بالابرهای کابلی به دلیل احتمال قطع کابل، خارج شدن از قرقره وینچ و یا گیر کردن اشیا و بدن میان کابل و وینج، خطر آفرین ترین آنها به حساب می آید. دسته بندی بالابرهای ثابت عبارتند از:

1- بالابرهای ثابت آکاردئونی (Fixed Scissor Lifts):

این نوع بالابر مانند یک آکاردئون یا قیچی عمل می کند به این صورت که بازوهای قیچی مانند توسط جک هیدرولیک از هم جدا می شوند تا ارتفاع مورد نیاز تامین شود و از امتیازات شاخص این نوع بالابر می توان به ظرفیت و قدرت بسیار زیاد و همچنین ایمنی بالای آن اشاره نمود.

 بالابرهای ثابت آکاردئونی

2-بالابرهای جک مستقیم:

جک هیدرولیک در این نوع بالابر به طور مستقیم  زیر میزکار (به عنوان مثال کفی در آسانسورهای خودروبر) وصل می شود و آن را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد. بالابرهای جک مستقیم کاربرد زیادی در کارواش ها و تعمیرگاه های اتومبیل دارد و از نظر ظرفیت و ایمنی در رده بعد از بالابر های آکاردئونی قرار دارد. 

بالابرهای جک مستقیم

3-بالابرهای کابلی و یا زنجیری: 

نیروی حرکتی این نوع بالابرها به وسیله یک موتور یا وینچ تامین می شود. وینچ کابل و زنجیر متصل به سکوی بالابر را به بالا وپایین حرکت می دهد. از نقطه نظر ایمنی این نوع بالابر ها بسیار حادئه آفرین بوده و ظرفیت بسیار کمی دارند و هر روز باید تحت بازرسی قرار گیرند تا درست بودن کارکرد آن ارزیابی و از حادثه جلوگیری شود.

بالابرهای کابلی و یا زنجیری

4-بالابرهای هیدرولیکی - زنجیری یا کابلی:

دراین نوع بالابر هیدرولیکی ،چرخ زنجیر یا قرقره کابل نصفی از کورس حرکت را به وسیله جک هیدرولیک طی می کند و انتقال نیرو از طریق زنجیر یا کابل به میز کار صورت می گیرد. و به نسبت بالابرهای جک مستقیم بدون زنجیر به جک هیدرولیک با کورس کمتری نیازمند است.

بالابرهای هیدرولیکی-زنجیری یا کابلی

5-بالابرهای بوم لیفت ثابت (Static Base Boom Lifts):

این نمونه از بالابر هیدرولیکی که علاوه بر دسترسی عمودی، دسترسی افقی نیز می توانند ، داشته باشند.از دیگر ویژگی های  بالابرهای بوم لیفت ثابت ، کم ظرفیتی آن است و برای حمل نفر استفاده می شوند.

بالابرهای بوم لیفت ثابت

بالابر های متحرک و جابجا شونده (Aerial Work Platform)

بالابر های سیارو جابجا شونده بیشتر برای استفاده افراد طراحی شده است و قابلیت جابجایی از جایی به جایی دیگر را دارند. در بعضی از مدل های این نوع بالابرها ( بالابر های پشت خودرویی ) توانایی جابجا شدن در مسافت های طولانی را نیز دارند. از جمله کاربردهای این نوع بالابرها می توان کار در ارتفاع ساختمان ها – کار در خطوط برق – آتش نشانی و … نام برد.  

بالابر های متحرک و جابجا شونده

بالابر های سیار نیز به دودسته کلی تقسیم می شوند :

1-بالابر های متحرک با دسترسی عمودی

این نوع بالابر فقط به شکل  عمودی بالا و پایین می رود و به هیچ وجه حرکت افقی ایجاد نمی کند و برای این کار بایستی دقیقا زیر محل کار قرار گیرند . از نمونه های  متداول این نوع بالابر مدل هیدرولیکی آکاردئونی است .

2-بالابر های متحرک با دسترسی عمودی و افقی

این نوع بالابر قابلیت ایجاد دسترسی عمودی و افقی را داراست و اصطلاحا به آن بوم لیفت (Boom Lift) گفته می شود. گونه ای از این مدل به شکل خود کشنده هستند و بعضی هم به صورت بالابر پشت خودرویی ( پشت کامیونی – پشت نیسانی ) می باشند. ونوعی دیگربه صورت قابل یدک به بازار عرضه می شوند. مکانیزم این نوع بالابر ها هیدرولیکی است و دارای ایمنی بسیار زیادی هستند. بالابر های سیار دارای انواع آکاردئونی – مفصلی – تلسکوپی – مفصلی تلسکوپی ارائه می شوند.

 

 

فروش بالابر صنعتی

بالابر هیدرولیکی تلسکوپی (تک ظرفیتی)

بالابر هیدرولیکی تلسکوپی (تک ظرفیتی)

کاربرد چند منظوره ، ظرفیت برای یک نفر ، طراحی شده برای دسترسی به هر ارتفاع ، قابلیت عملکرد بصورت عمود و مایل تحت زوایای مختلف ، توانایی دسترسی به ارتفاعات 9 تا 18متر

بالابر های ثابت باری

بالابر های ثابت باری

ظرفیت 100 تا 2000 کیلوگرم ، می تواند تا ارتفاع نا محدودی کار کند ، قابلیت کار با سیستم برق تک فاری و سه فازی ، قابل کنترل از داخل کابین و بیرون

بالابر تلسکوپی الکترومکانیک مخصوص نفر

بالابر تلسکوپی الکترومکانیک مخصوص نفر

 ارتفاع کاربری 7 الی 9 متر با چرح مخصوص ، این نوع بالابر ها دارای سیستم برقی می باشد و با برق شهر 220 ولت کار می کنند و در صورت سفارش مشتری با سیستم دستی کار می کنند.

بالابر هیدرولیکی برقی چهار ریل

بالابر هیدرولیکی برقی چهار ریل

مدل های EHFL با کاربری تا 18 متر ، بالابر های هیدرولیکی برقی چهار ریل ، کاربرد برای ارتفاع 18 متری ، کاربرد برای ظرفیت بیش از 2 نفر ، دارای پایداری بیشتر و کامل ، قابلیت یدک توسط خودرو با نفر ، قابلیت کار توسط برق شهری

بالابر هیدرولیک ثابت
تعداد بازديد : 573
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
alipur
|
1399/04/05 - 16:37
0
0
سلام قیمت بالابر 300 کیلوگرم تکفاز برای فروشگاه مواد غذایی چقدر هست؟ اگر بخواهید به شهرستان ارسال کنید چند روز طول می کشه؟ ممنون
پاسخ ها
ادمین
|
1399/04/22 - 23:04
سلام دوست عزیز
بالابر درخواستی شما در مجموعه ما ساخته و تست شده و جهت نصب در محل ارسال میشود. برای اطلاع از قیمت ها لطفا با شماره  09197941740 تماس بگیرید. 
​​​​​​
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*