گروه خبري : آرشیو مقالات
تاريخ انتشار : 1399/08/23 - 23:01
كد :113

شفت کروم استیل در بالابر

در متالورژی فولاد زنگ نزن یا فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل در زبان لاتین Stainlees Steel و یا همچنین Inox هم خوانده میشود ، آلیاژی از فولاد است که اصلیترین عناصرهای شکل دهنده آن آهن Fe, کروم Cr و نیکل میباشد که حداقل درصد جرمی کروم در آن ۱۰/۵ درصد و حداکثر درصد جرمی کربن آن ۱/۲ درصد است.

لوله کروم استیل

فولاد های ضد زنگ به دلیل خصیصه غیر فعال شدن، مقاومت بسیار خوب در برابر خوردگی دارند. این فولادها به دلیل شکل گیری یک لایه که به شدت با ماده زیرین پیوند خورده است و از تماس ماده داخلی با محیط اطراف جلوگیری میکند چنین خاصیتی دارد.

برای اینکه این حالت غیر فعال سازی به طور یکنواخت در فولاد صورت گیرد احتیاج به حداقل ۱۰/۵ درصد از ماده را کروم شکل دهد. با داشتن این چنین سطح از کروم حتی اگر خراش بر روی سطح فولاد ایجاد شود و این لایه را از بین ببرد فولاد می تواند خود را ترمیم کند و اگر نوع گرید فولاد به درستی برای محیط کاری انتخاب شود این لایه دو مرتبه خود را ساخته و تشکیل میشود.

شفت کروم استیل در بالابر

فولادهای زنگ نزن به خاطر مقاومت در برابر خوردگی بسیار مورد توجه کاربران هستند که این خصوصیت با بالا رفتن میزان کروم افزایش می یابد. افزودن عنصر مولیبدن Mo باعث افزایش مقاومت به خوردگی در برابر اسیدهای کاهنده و در برابر خوردگی در محلول های کلرایدی میشود.
مقاومت فولاد زنگ نزن به خوردگی و زنگ زدگی نیاز به نگهداری کم و درخشش بالا آنرا تبدیل به یک ماده ایده آل برای بسیاری از فعالیت های صنعتی که در آنها نیاز به استحکام بالا و مقاومت به خوردگی بالا معرفی کرده است.
مهمترین دلیل استفاده از این نوع فولاد در صنعت بالابر بر همین استحکام بالا و مقاومت در خوردگی میباشد تا با ایمنی بالا و بدون هیچ گونه تغیر حالت برای کاربران مورد استفاده قرار گیرد.
مجموعه Lift Sale با کادری مجرب و متخصص با به کار گیری مرغوب ترین مواد اولیه طبق دانش روز جهانی در راستای پیشبرد اهداف خود با انتخاب صحیح و استفاده درست و نصب اصولی بالابر ضامن ایمنی بالا و سلامت کارفرمایان عزیز میباشد.

 

 

 

تعداد بازديد : 41
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*