گروه خبري : آرشیو مقالات
تاريخ انتشار : 1399/08/23 - 23:02
كد :114

ایمنی در ساخت و استفاده از بالابر هیدرولیک

با توجه به افزایش استفاده از بالابر در فروشگاه ها ، انبار ها و حتی منازل به مهمترین نکته در زمینه ساخت ، اجرا و نصب و حتی استفاده ایمنی است که امروزه کمتر به آن توجه میگردد.

از طرف کارفرمایان همیشه با این سخن مواجه میشویم که حواسمون هست موقع استفاده ولی این حرف کاملا اشتباه است زیرا همیشه و در هر لحظه  یک شخص فقط از بالابر استفاده نمیکند که تمام نکات ایمنی را رعایت کند پس بهتر انکه در زمان سفارش کارفرمایان به نکات ایمنی توجه کنند و پیمانکار به عنوان سازنده این دستگاه ها حتما نکات ایمنی را در ساخت و اجرا رعایت کرده و حتما به کارفرما گوشزد نماید.

ایمنی درساخت و استفاده از بالابر هیدرولیک   بالابر هیدرولیک   ایمنی بالابر هیدرولیک

بالابر فروشگاهی هیدرولیکی

برای بالابر های فروشگاهی هیدرولیکی بهترین نکته برای ایمنی استفاده از سیستم مکانیکی کلیدهای بالابر است به صورتی که حتما شخص استفاده کننده دست خود را بر روی کلید نگه داشته تا بالابر به سمت بالا و یا پایین حرکت کند که ایمنی این کار به این صورت است که به محض برداشته شدن دست از روی کلید بالابر متوقف میشود در هر ارتفاعی که باشد.

انسان از کودکی به طور غریزی هر زمان که احساس خطر میکند اولین کاری که مغز فرمان میدهد جمع شدن دست به سمت صورت و یا بدن است، پس این نکته کامل قابل درک است که هر زمان شخص استفاده کننده از بالابر به محض احساس خطر دست خود را از روی کلید بالابر برداشته و بالابر متوقف شود.
این نوع ایمنی برای زمانی که کفی بالابر بدون هیچ گونه حفاظ ساخته شده و مورد استفاده قرار گیرد. نکته بعد که در بالا به ان اشاره شد حفاظ است 
که اگر بخواهید سیستم به صورت برد انتظار آسانسوری کار شود حتما تاکید میکنیم حتما باید کفی بالابر حفاظ داشته باشد، شاید از نظر کارفرمایان عزیز زدن حفاظ بر روی بالابر هزینه است ولی اگر کمی تامل در این کار کنند متوجه میشوند که با این هزینه کم میتوان جلوی چه میزان زیادی از خطرات را گرفت که جدای از هزینه های مالی زیاد خطرات جانی را نیز به حداقل ممکن رساند که با صرف هیچ هزینه ای نمیتوان صدمات جانی را جبران نمود.

بالابر نفربر هیدرولیک

برای بالابر های نفر بر در فروشگاه ها و منازل میتوان برای کم کردن هزینه در خرید کابین آسانسوری ، از کابین های دست ساز با جنس حفاظ از MDF یا طلق شفاف نیز استفاده کرد که به صورت اصولی و زیبا اجرا شوند تا هم از نظر شکیل بودن هم از نظر حفاظت کارایی بالایی دارند .
البته از شیشه های نشکن مخصوص نیز میتوان استفاده کرد که نسبت به دو مورد دیگر مقداری صرف هزینه بیشتری دارد.

ساخت بالابر هیدرولیک

بهتر است در انبار ها و فروشگاه ها پس از سفارش و اجرای بالابر کار فرمایان در قسمت بالایی و پایینی که به عنوان ایستگاه در حرفه بالابر از انها یاد میشود به شکلی که مداخله در کار بالابر ایجاد نکند و همچنین فضای زیادی از محیط استفاده شده را نگیرد حفاظ تعبیه گردد تا ایمنی بیشتری  در فضای کاری و استفاده داشته باشند.
نکته دیگر که باید سازندگان بالابر هیدرولیک در نظر داشته و رعایت کنند، نصب شیر ترکیدگی فلو کنترل است که زمان پارگی شلنگ انتقال روغن مانع از سقوط کابین بالابر میگردد. 

ساخت بالابر صنعتی هیدرولیکی

گروه صنعتی Lift Sale با در نظر داشتن نکات ایمنی، در خصوص ساخت بالابر ، بهترین کیفیت و کار آمدترین  آنها را به شما کارفرمایان پیشنهاد مینمایند که با قیمتی مناسب و بالاترین امنیت از آن استفاده نمایید.

 

 

تعداد بازديد : 191
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*