گروه خبري : آرشیو مقالات
تاريخ انتشار : 1397/09/29 - 21:57
كد :26

پاراشوت (ترمز آسانسور) چیست؟ ایردات پاراشوت و انواع آن

ترمز ایمنی که نام دیگر آن پاراشوت است و یکی از مهمترین بخش ها در آسانسور است و به وسیله فک هایی که دارد قادر است تا کابین را روی ریل ها از حرکت بازدارد.

با افزایش بیش از اندازه سرعت کابین که در بالابرهای صنعتی و آسانسورهای مختلف متغیر است سیم بکسلی که به گاورز متصل است متوقف می شود و اهرمی که به این سیم وصل می باشد نیز به تبع آن کشیده می شود و با برخورد فک ها به ریل کابین متوقف می شود.

پاراشوت (ترمز آسانسور) چیست؟

جهت تعمیرات و نصب بالابر ما تماس بگیرید.

09197941740

بررسی ایرادات پاراشوت

اولین ایراد سیستم پاراشوت این است که فقط در جهت رو به پایین عکس العمل نشان می دهد که امروزه تولید کنندگان با ساخت پاراشوت هایی که در جهت فعال اند سعی دارن در حل این مشکل کرده اند.

ایراد دیگری که در این سیستم وجود دارد حساسیت زیادش می باشد که باعث می شود بعضی وقت ها بی دلیل فعال گردد و باعث ترس و وحشت افراد داخل کابین شود.

انواع پاراشوت:

نوع لحظه ای که خود شامل شانه ای و غلطکی که با قفل شدن سریع بر روی ریل ها منجر به توقف آسانسور  می شوند. نوع تدریجی تدریجی که با اصطکاک با ریل های راهنما و ایجاد شتاب مخفی منجر به توقف آسانسور می گردد.

نکاتی که در نصب پاراشوت باید رعایت شود:

در زمان نصب دسته به فک ها پیچ باید به اندازه ای سفت شود که دسته ها کاملاً به فک ها متصل نباشند. فنر باید به گونه ای باشد که مانع بالا آمدن دسته پاراشوت و بتواند حدوداً 10 سانتی متر انعطاف داشته باشد.

در آخر که دسته پاراشوت نصب شده باید بتوانیم از رو یا زیر کابین دسته ها را گرفته و به راحتی بالا بکشیم و رها کنیم و بعد از رها کردن فک ها به حالت عادی برگردند.

 

جهت تعمیرات و نصب بالابر ما تماس بگیرید.

09197941740