گروه خبري : آرشیو مقالات
تاريخ انتشار : 1397/11/01 - 21:51
كد :40

تاریخچه پیدایش جوش و جوشکاری

از ابتدای خلقت بشر مساله اتصال و به هم بستن و ضرروتدستیابی به شیوه های اسانتر برای ایجاد اتصالات مطرح بوده است.

ایجاد اتصال در شکلهای پیشین خود از به هم بستن شاخه های درختان و تکه های چوب و دوختن تکه های پوست حیوانات برای مصارف گوناگون آغاز شد و متناسب با تکمیل نیاز های انسان ،هنر اتصال و به هم پیوستن اجسام نیز رو به تکامل نهاد .
پیدایش فلزات و آلیاژهای فلزی و تلاش مستمر در یافتن راههای اتصال آنها به هم موجب ابداع روشهای مختلف اتصال شد که اتصال پیچ و مهره ای ،اتصالات پرچی و اتصالات جوشکاری شده از آن جمله اند.
در دنیای امروز ،صنعت جوشکاری از نظر وسعت کار و تنوع بالاترین مرتبه را د رعلم اتصال و بریدن و جداسازی قطعات فلزی و سایر مواد صنعتی دارا میباشد و طراحان و مهندسان خطوط تولید مصنوعات فلزی با بهره گیری از فرآیندهای مختلف و متنوع جوشکاری به بالاترین سرعت وکیفیت دست یافته اند. 

آهنگری و جوشکاری کرج

جهت مشاوره خدمات جوشکاری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

09197941740

تاریخچه جوشکاری :

جوشکاری کوره ای یا آهنگری و جوشکاری با شعله ،نخستین روشهای شناخته شده جوشکاری به شمار میروند.
مصریها، یونانی ها و روسها برای جوشکاری و لحیم کاری فلزات قیمتی یا زود ذوب از نوعی مشعل ابتدایی استفاده میکردند که در آنها الکل یا مایع مشابه به عنوان سوخت به کار میرفت.
از قرن نوزده میلادی که اختراعات و اکتاشافات رونق گرفت، نوآوری و خلاقیت در میدان تکنولوژی جوشکاری نیز ظهور کرد و روشهای مختلف جوشکاریکی پس از دیگری ابداع شد.
جوشکاری با قوس الکتریکی و استفاده از خاصیت حرارتی جریان برق در امر اتصالات فلزی با وجود اینکه چندین دهه قبل شناخته شده بود ولی کاربردی نداشت .
مردی روسی به نام  « برنادوس » این پدیده را کشف کرد و در سال 1887توانست جوشکاری با قوس الکتریکی و الکترود زغالی را اختراع کند . در سال 1891 یک امریکایی به نام « کوفین » توانست به جای الکترود زغالی از الکترود فلزی استفاده کند و این روش را به نام خود ثبت کند . در آن زمان جوشکاری با الکترود لخت فلزی بسیار دشوار بود ،زیرا قوس بین الکترود و قطعه کار بی ثبات بود و کنترل انتقال قطره مذاب از الکتردو به قطعه بسختی انجام میگرفت.
کشف الکترود روپوش دار به وسیله یک مخترع سوئدیبه نام « اسکار کیلبرگ » در سال 1905 باعث ثبات قوس و بهبود کیفیت جوش شد . پژوهشهای مختلف برای افزایش مرغوبیت و کیفیت این روش ادامه یافت و همچنان ادامه دارد . جوشکاری با قوس الکتریکی و الکترود روپوش دار در ردیف جوشکاری های ذوبی است که امروزه به طور گسترده در صنایع مختلف کاربرد دارد . در حال حاضر جوشکاری قوس دستی (SMAW) یکی از متداولترین روشهای جوشکاری است که به طور گسترده و چشمگیر در صنایع فلزی ایران کاربرد دارد و به عنوان پدیده ای ارزشمند در امر تولید و تعمیر در کارخانه ها و کارگاه های مختلف صنعتی ایفای نقش می نماید . به دلیل وابستگی این فن به علوم و فنون و گستردگی دامنه علمی آن متخصصان و کارشناسان ورزیده همواره در حال پژوهش هستند و دستاورد های خود را به صورت استاندارد های جوشکاری انتشار میدهند .
 همکاران ما با داشتن تجربه بالا و علم جوشکاری  برای رفع نیاز هموطنان و همشهریان عزیز در کرج آماده خدمت رسانی به شما هستند .

جهت مشاوره خدمات جوشکاری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

09197941740

 

جوشکاری و آهنگری در کرج

جوشکاری در کرج

جوشکاری سیار تهران

آهنگری در کرج

جوشکار سیار کرج

خدمات آهنگری و جوشکار ماهر
تعداد بازديد : 257
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*