گروه خبري : آخرین مقالات
تاريخ انتشار : 1397/11/06 - 22:01
كد :43

پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک قطعه ای است که در یک سیستم هیدرولیکی دبی ایجاد میکند. پمپ ها یکی از دو قسمت اصلی محرک اولیه سیستم های هیدرولیک هستند .بخش دیگر الکتروموتور یا موتور احتراقی است که قدرت ورودی پمپ را محیا می کند.

توان ورودی پمپ از یک موتور تامین می شود و قدرت هیدرولیکی را به عنوان خروجی تحویل میدهد . در هیدرولیک صنعتی ، پمپ سیال هیدرولیک تحت فشار را جاری میکند . نوع آبی پمپ های هیدرولیکی با بهره از انرژی جنبشی آب در جریان ، به آن نیرو وارد کرده و آب را به سطح بالاتری منتقل می کند.

پمپ هیدرولیک

 

تصور غلطی که در ذهن بسیاری وجود دارد این است که پمپ در سیستم فشار ایجاد میکند. در حالی که بر خلاف تصور اشتباه ،عامل ایجاد فشار در سیستم هیدرولیک مقاومت در برابر حرکت سیال هیدرولیکیو باری است که روی سامانه اعمال میشود . پمپ تنها حرکت سیال را به وجود می آورد و این سیال بدون وجود بار در سامانه به هیچ وجه فشارش تغییر نکرده و بالا نمی رود.

پمپ ها به طور کلی به دو مدل تقسیم می شوند که بسته به نوع سیستم انتخاب میشوند ، جابه جایی مثبت و جابه جایی نا مثبت.

در سیستم بالابر هیدرولیکی اولین نکته انتخاب پمپ هیدرولیک مناسب است که از نوع جابه جایی مثبت باشد .کنترلهیدرولیک بالابر ،مسئله کنترل جریان ها یا فشار های متغیر است پس واجب است که پمپ هیدرولیک انتخابی جریان لازم را بدون توجه به فشار محیا کند.

پمپ با جابه جایی مثبت:

به این مفهوم است که در هربار چرخش پمپ سیال خارج شده از پمپ نسبت به فشار خروجی مستقل باشد. به این معنی که در تمام کاربرد ها به یک ابزار برای جلوگیری از افزایش فشار تا حد خطرناک احتیاج است.

یکی از پمپ هایی که بیشترین مورد استفاده را در بالابر های هیدرولیکی دارد پمپ اسکرو است این پمپ ها علاوه بر جابه جایی مثبت جریان حجمی ثابتی دارند ، به همین دلیل این نوع پمپ ها اسکرو یا پیچی نام دارند . این پمپ ها در اثر حرکت روغن در میان مارپیچی که در داخل پمپ طراحی شده کار میکنند.

 

 

تعداد بازديد : 217
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*