گروه خبري : آرشیو مقالات
تاريخ انتشار : 1397/12/19 - 19:10
كد :69

تفاوت بالابر هیدرولیکی با آسانسور

آسانسور و بالابر وسیله هایی هستند که برای جابجایی افراد و وسایل به صورت عمودی از آن استفاده می شود اما این دو وسیله با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارد که شاید بسیاری از شماها این تفاوت‌ها را ندانید.

آسانسور چیست؟

آسانسور یک اتاقک با ابعاد مشخص می باشد که در طبقات تعریف شده به صورت عمودی جا به جا میشود و افراد و اشیا را انتقال میدهد. آسانسور ها معمولا  به وسیله موتورهای الکتریکی کار می کند. آسانسور انواع متفاوتی دارند  که با توجه به معیارهایی همچون نوع کاربری آسانسور، انواع دربهای طبقه و کابین نوع کابین و شکل آن، و همچنین نوع سیستم محرکه و موتور آسانسور، طبقه بندی می شوند.

آسانسور هیدرولیکی:

آسانسورهای هیدرولیکی خود به دو دسته ی همراه چاهک و فاقد چاهک تقسیم می شوند.آسانسور هیدرولیک همراه چاهک دارای یک طناب قرقره در کف چاهک آسانسور است که با پایین آمدن آسانسور پیستون جمع شده را پذیرا می باشد. اما آسانسور هیدرولیک فاقد چاهک دارای یک پیستون در دو طرف کابین می باشد که خود به سه دسته آسانسور هیدرولیکی طنابی، آسانسور هیدرولیکی تلسکوپی و آسانسور هیدرولیکی غیر تلسکوپی تقسیم می‌شود.

بالابر چیست؟

تعریف و کاربرد بالابر شبیه به آسانسور است . یعنی بالابر به ماشینی گفته میشود که مناسب برای حمل افراد و اشیا در مکان های مختلف می باشد. بالابر ها همچون آسانسور دارای انواع مختلفی است .

بالابر ها از لحاظ مکانیزم کارکرد با هم تفاوت دارند که این مکانیزم در شکل، اندازه ، وزن بار تاثیر گذار است. به طور کلی بالابر ها به سه دسته هیدرولیکی، زنجیری و کابلی تقسیم میشوند. بالابر هیدرولیکی در مقایسه با دو نوع دیگر مزیت های بیشتری دارد و اغلب برای ساختمان هایی که فضا برای آسانسور ندارند استفاده میشود که البته قابل توجه است که هزینه آن به نسبت آسانسور خیلی کمتر است. اما در مقابل دو نوع دیگر بالابرها هزینه بیشتری دارد اما به خاطر ایمنی و کاربرد بهتری که دارد طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

مزایایی بالابر هیدرولیکی

مصرف برق در این نوع بالابرها بسیار پایین بوده
آلودگی صوتی در آن وجو ندارد
لرزش نداشته و کنترل شک اولیه آن
در نوع گیربکسی به مرور که زمان که کار می کند با مشکل صدا و گیر مواجه می شود که در نوع هیدرولیکی وجود ندارد
موتور نصب شده در بالابر گیربکسی در بالای سر آن قرار دارد در حالی که در نوع هیدرولیکی چند متری فاصله دارد.

مکان های قابل استفاده از بالابر هیدرولیکی

برای مکان های که قسمتی از سقف آن تخریب شده مناسب بوده
برای مکان های مانند جلوی بالکن های ساختمان ها کاربرد دارد
بالابر های هیدرولیکی برای جاهای مانند گلخانه ها مورد استفاده می باشند
برای فضا های بین پله ها کاربرد دارد

تفاوت بالابر هیدرولیکی با آسانسور

 

فروش بالابر صنعتی

بالابر هیدرولیکی تلسکوپی (تک ظرفیتی)

بالابر هیدرولیکی تلسکوپی (تک ظرفیتی)

کاربرد چند منظوره ، ظرفیت برای یک نفر ، طراحی شده برای دسترسی به هر ارتفاع ، قابلیت عملکرد بصورت عمود و مایل تحت زوایای مختلف ، توانایی دسترسی به ارتفاعات 9 تا 18متر

بالابر های ثابت باری

بالابر های ثابت باری

ظرفیت 100 تا 2000 کیلوگرم ، می تواند تا ارتفاع نا محدودی کار کند ، قابلیت کار با سیستم برق تک فاری و سه فازی ، قابل کنترل از داخل کابین و بیرون

بالابر تلسکوپی الکترومکانیک مخصوص نفر

بالابر تلسکوپی الکترومکانیک مخصوص نفر

 ارتفاع کاربری 7 الی 9 متر با چرح مخصوص ، این نوع بالابر ها دارای سیستم برقی می باشد و با برق شهر 220 ولت کار می کنند و در صورت سفارش مشتری با سیستم دستی کار می کنند.

بالابر هیدرولیکی برقی چهار ریل

بالابر هیدرولیکی برقی چهار ریل

مدل های EHFL با کاربری تا 18 متر ، بالابر های هیدرولیکی برقی چهار ریل ، کاربرد برای ارتفاع 18 متری ، کاربرد برای ظرفیت بیش از 2 نفر ، دارای پایداری بیشتر و کامل ، قابلیت یدک توسط خودرو با نفر ، قابلیت کار توسط برق شهری

 

نصب بالابر هیدرولیکی در کرج

نصب بالابر هیدرولیکی در تهران

تعداد بازديد : 505
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
آوینی
|
1399/03/19 - 16:37
0
0
سلام لطفا نمونه کار از بالابر هیدرولیکی که ساختید و برام میفرستید. به همین ایمیلی که ثبت شده. ممنون
پاسخ ها
ادمین
|
1399/04/22 - 23:01
سلام دوست عزیز
ارسال شد. موفق باشید
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*