گروه خبري : آخرین مقالات
تاريخ انتشار : 1398/01/17 - 00:28
كد :78

بالابر آکاردئونی ( قیچی ) در مقایسه با بالابر دکلی ( ریلی یا ستونی )

بالابر آکاردئونی در بازار با نام هایی همچون بالابرهای سیزری یا بالابر های قیچی که متداول تر است نیز شناخته می شود. بالبر دکلی نیز با نام های بالابر ریلی یا بالابر ستونی نام برده میشود. هردو نوع بالابر کارایی یکسان ولی مورد مصرف متفاوتی در صنعت نسبت یه یکدیگر دارند .بالابر های آکاردئونی به شکل تمام هیدرولیک در صنعت نقش ایفا کرده و بالابر های ستونی نیمه هیدرولیک هستند.

تفاوت بالابر های آکاردئونی و بالابرهای ستونی (ریلی)

در بالابر های آکاردئونی یا بالابرهای قیچی سیستم به این صورت عمل میکند که کار به واسطه نیروی دوغن و سیستم هیدرولیک انجام میپذیرد ولی در بالابر های ریلی  فقط ریل اول توسط نیروی روغن و نیروی هیدرولیک باز شده و مابقی ریل ها به کمک زنجیر حرکت می نمایند که بارز ترین تفاوت بالابر آکاردئونی به تمام هیدرولیک بودن نسبت به بالابر ریلی میباشد.

بالابر آکاردئونی در مقایسه با بالابر دکلی

این متن صرفا مقاله میباشد

بالابر آکاردئونی تا ۷۰۰ کیلوگرم بار ظرفیت دارد در حالی که تولید قدرت در بالابر ریلی نهایتاً تا ۲۵۰ کیلوگرم است که این پایین ترین رنج جابه جایی در بالابر آکاردئونی می باشد.

دیگر تفاوت این بالابر ها در ارتفاع سبد در حالت جمع شده نسبت یکدیگر است  به طوری که در بالابر های آکاردئونی یا قیچی حداکثر فاصله سبد تا زمین ۱متر بوده ولی در بالابر های ریلی یا ستونی حداقل ۲/۳۰ متر است، این ارتفاع در بالابر آکاردئونی این امکان را می دهد تا اپراتور با داشتن بار سنگین راحت آن را داخل سبد جهت جابه جایی قرار دهد ،زیرا فاصله کمتری نسبت به زمین دارد تا بالابر ریلی که ارتفاع بیش از این را داراست.

 تفاوت دیگر بین بالابرهای قیچی و بالابر های دکلی در اندازه سطح سکوی بالابر است که باز هم بالابر قیچی با داشتن سکوی بزرگتر فضای بیشتری را در هنگام کار  در ارتفاع به اپراتور  میدهد .سکوی بالابر قیچی ۸۰×۲۰۰ سانتی متر یا ۱۲۵×۲۵۰سانتی متر است اما سکوی بالابر دکلی در بزرگترین حالت ۱۰۰×۲۰۰سانتی متر بوده که سطح کار کمتری را نسبت به بالابر قیچی در اختیار اپراتور قرار میدهد .

 از برتری های بالابر ریلی نسبت به بالابر آکاردئونی در زمانی که هر دو یک ارتفاع را پوشش بدهند  می توان به وزن سبک آن و  قیمت پایین تر نسبت به بالابر آکاردئونی نام برد.

 

فروش بالابر صنعتی

بالابر هیدرولیکی تلسکوپی (تک ظرفیتی)

بالابر هیدرولیکی تلسکوپی (تک ظرفیتی)

کاربرد چند منظوره ، ظرفیت برای یک نفر ، طراحی شده برای دسترسی به هر ارتفاع ، قابلیت عملکرد بصورت عمود و مایل تحت زوایای مختلف ، توانایی دسترسی به ارتفاعات 9 تا 18متر

بالابر های ثابت باری

بالابر های ثابت باری

ظرفیت 100 تا 2000 کیلوگرم ، می تواند تا ارتفاع نا محدودی کار کند ، قابلیت کار با سیستم برق تک فاری و سه فازی ، قابل کنترل از داخل کابین و بیرون

بالابر تلسکوپی الکترومکانیک مخصوص نفر

بالابر تلسکوپی الکترومکانیک مخصوص نفر

 ارتفاع کاربری 7 الی 9 متر با چرح مخصوص ، این نوع بالابر ها دارای سیستم برقی می باشد و با برق شهر 220 ولت کار می کنند و در صورت سفارش مشتری با سیستم دستی کار می کنند.

بالابر هیدرولیکی برقی چهار ریل

بالابر هیدرولیکی برقی چهار ریل

مدل های EHFL با کاربری تا 18 متر ، بالابر های هیدرولیکی برقی چهار ریل ، کاربرد برای ارتفاع 18 متری ، کاربرد برای ظرفیت بیش از 2 نفر ، دارای پایداری بیشتر و کامل ، قابلیت یدک توسط خودرو با نفر ، قابلیت کار توسط برق شهری

تعداد بازديد : 78
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*