گروه خبري : آخرین مقالات
تاريخ انتشار : 1398/01/17 - 00:28
كد :78

بالابر آکاردئونی ( قیچی ) در مقایسه با بالابر دکلی ( ریلی یا ستونی )

بالابر آکاردئونی در بازار با نام هایی همچون بالابرهای سیزری یا بالابر های قیچی که متداول تر است نیز شناخته می شود. بالبر دکلی نیز با نام های بالابر ریلی یا بالابر ستونی نام برده میشود. هردو نوع بالابر کارایی یکسان ولی مورد مصرف متفاوتی در صنعت نسبت یه یکدیگر دارند .بالابر های آکاردئونی به شکل تمام هیدرولیک در صنعت نقش ایفا کرده و بالابر های ستونی نیمه هیدرولیک هستند.

تفاوت بالابر های آکاردئونی و بالابرهای ستونی (ریلی)

در بالابر های آکاردئونی یا بالابرهای قیچی سیستم به این صورت عمل میکند که کار به واسطه نیروی دوغن و سیستم هیدرولیک انجام میپذیرد ولی در بالابر های ریلی  فقط ریل اول توسط نیروی روغن و نیروی هیدرولیک باز شده و مابقی ریل ها به کمک زنجیر حرکت می نمایند که بارز ترین تفاوت بالابر آکاردئونی به تمام هیدرولیک بودن نسبت به بالابر ریلی میباشد.

بالابر آکاردئونی در مقایسه با بالابر دکلی

جهت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

09197941740

بالابر آکاردئونی تا ۷۰۰ کیلوگرم بار ظرفیت دارد در حالی که تولید قدرت در بالابر ریلی نهایتاً تا ۲۵۰ کیلوگرم است که این پایین ترین رنج جابه جایی در بالابر آکاردئونی می باشد.

دیگر تفاوت این بالابر ها در ارتفاع سبد در حالت جمع شده نسبت یکدیگر است  به طوری که در بالابر های آکاردئونی یا قیچی حداکثر فاصله سبد تا زمین ۱متر بوده ولی در بالابر های ریلی یا ستونی حداقل ۲/۳۰ متر است، این ارتفاع در بالابر آکاردئونی این امکان را می دهد تا اپراتور با داشتن بار سنگین راحت آن را داخل سبد جهت جابه جایی قرار دهد ،زیرا فاصله کمتری نسبت به زمین دارد تا بالابر ریلی که ارتفاع بیش از این را داراست.

 تفاوت دیگر بین بالابرهای قیچی و بالابر های دکلی در اندازه سطح سکوی بالابر است که باز هم بالابر قیچی با داشتن سکوی بزرگتر فضای بیشتری را در هنگام کار  در ارتفاع به اپراتور  میدهد .سکوی بالابر قیچی ۸۰×۲۰۰ سانتی متر یا ۱۲۵×۲۵۰سانتی متر است اما سکوی بالابر دکلی در بزرگترین حالت ۱۰۰×۲۰۰سانتی متر بوده که سطح کار کمتری را نسبت به بالابر قیچی در اختیار اپراتور قرار میدهد .

 از برتری های بالابر ریلی نسبت به بالابر آکاردئونی در زمانی که هر دو یک ارتفاع را پوشش بدهند  می توان به وزن سبک آن و  قیمت پایین تر نسبت به بالابر آکاردئونی نام برد.