گروه خبري : آرشیو مقالات
تاريخ انتشار : 1398/11/12 - 19:21
كد :106

چند کاربرد اصلی بالابر صنعتی

بالابر هیدرولیکی به ماشینی گفته می شود که برای حمل نفر و یا بار از آن در شرایط مختلف استفاده می شود و علی رقم تصور عموم مردم، با جرثقیل ها و لیفتراک ها و آسانسورها تفاوت دارد. بالابرهای هیدرولیکی انواع، مکانیزم ها و کاربردهای مختلفی دارند که در زیر به آن ها اشاره خواهیم نمود.

تعمير و نگهداري ساختمان

بالابرهاي صنعتي که عمدتا در اين زمينه بکار برده مي شوند بالابر هوايي، بالابر مفصلي و بالابر بوم دار تلسکوپي هستند. سکوهاي کار هوايي به منظور رسيدن به نقاط و ارتفاعاتي ساخته شده اند که ساير ماشين ها نمي توانند. بالابر هاي تلسکوپي مختص بالا بردن ظرفيت هاي بالا هستند و بالابرهاي مفصلي به منظور امور تعمير و نگهداري ساختمان ها و کارگاه هاي عمراني که داراي سايت ها و محوطه هاي بسته هستند و دستيابي به نقاط مختلف آنها سخت است، طراحي شده اند. بالابرهاي مفصلي به بازوهايي مجهز شده اند که مي توانند حول يک ساختمان دسترسي داشته باشند، و جهت اموري مثل رسيدگي به تجهيزات سرمايشي و گرمايشي، امور داکت زني و امور لوله کشي کاربرد اساسي دارند. اين نوع دستگاه ها قابليت کار در سطوح هموار و ناهموار را دارند، که باعث مي شود استفاده از آنها در محيط بيرون و در پروژه هاي نيمه ساخته مناسب باشد. وقتي از يک بالابر مفصلي يا تلسکوپي در پروژه هاي ساخت و ساز استفاده مي شود بايد اين نکته را در نظر داشت که اپراتور دستگاه حتماً نحوه کار کردن با آن را بداند و اطلاعات مربوط به ايمني دستگاه را مطالعه کرده باشد تا از وقوع سوانحي مثل برخورد با موانع بالاسري مثل سيم هاي برق جلوگيري کند.

جابجایی وسایل در انبارها

بالابرهای ثابت انبار از پرکاربردت ترین نوع بالابرهای صنعتی به شمار می آیند. در انبارها به دلیل ظرفیت بالای مورد نیاز و استفاده زیاد از دستگاه، کیفیت بالابر اهمیت زیادی دارد. بالابرهای انبار بهترین مکانیزم برای بالابرهای انبار هستند که عمر زیادی داشته و سازه فولادی آنها قدرت تحمل وزن بار زیاد را دارد.

استفاده بالابر در بازرسي ايمني

به يک هواپيماي بزرگ يا پل فکر کنيد. افراد متخصص چگونه بالاي آنها ميروند ضمن اينکه ايمني شان تأمين باشد؟ بالابرهاي نفربر که زير مجموعه بالابر صنعتي مي باشند، بهترين گزينه براي حمل مهندسين، تکنيسينها، تعميرکاران، مسافران و هر فردي که مي بايست جهت رسيدن به ارتفاع ايمني لازم را داشته باشد، هستند.

کاربرد بالابر در شستشو يا تعميرات پنجره

آيا تا به حال به اين فکر کرده ايد که پنجره هاي ساختمان هاي مرتفع و برج ها چگونه تمييز مي شوند؟ اين کار توسط اپراتورهاي بالابر صنعتي صورت مي گيرد. از پنجره هاي ساختمان هايي با ارتفاع 50 متر گرفته تا پنجره هاي کوچک در محيط داخل ساختمان توسط اين ماشين آلات صورت مي پذيرد. حتي با يک بالابر سيزري کوچک مي توان اين امور را در سطوح پايين تر انجام داد.

کاربرد بالابر در امور باغباني و چيدن ميوه

يک سري از بالابرهاي صنعتي با نام "بالابر گيلاس چين" شناخته مي شوند. همانطور که از اسمش مشخص است اين نوع بالابر جهت چيدن ميوه هايي همچون گيلاس و آلبالو طراحي و ساخته شده است. البته اين اسم جنبه مصطلح دارد چرا که از اين دستگاه جهت رسيدگي به انواع درخت هاي ميوه و چيدن ميوه آنها استفاده مي شود. بالابر مخصوص چيدن ميوه قابليت حرکت و تعادل در سطوح ناهموار باغ ها را دارد ضمن اينکه مي تواند از مسيرهاي باريک و نامنظم عبور کند.

تعمير و نگهداري خطوط و شبکه هاي برق

بالابرهاي بوم دار تلسکوپي بهترين گزينه براي انجام اين امور هستند. اين بالابر هیدرولیکی با دارا بودن بازوهاي طويل قابليت دسترسي به نقاط دور در جهت عمود يا افق را داراست. اپراتور با کنترل بوم، سکوي دستگاه را دقيقاً زير نقطه مد نظر قرار مي دهد. عموماً برقکارها از اين نوع ماشين براي تعمير و نگهداري سيم هاي تلفن، ترانسفورماتورها و ساير تجهيزات الکتريکي که بالاتر از سطح زمين قرار دارند استفاده مي کنند. براي انجام اينگونه امور برقي که در داخل ساختمان هستند، بالابر سيزري کوچک با ارتفاع محدود ترجيح داده مي شود.

کاربرد بالابر در نگهداري از درختان

اغلب بالابر نفربر بوم دار تنها گزينه دسترسي به نقاط مرتفع درختان هستند که معمولاً نمي توان براحتي به اين نقاط دست يافت. افراد متخصص نگهداري از درختان از اين نوع بالابر صنعتي جهت هرس کردن شاخه ها، قلمه زدن آنها و رسيدگي به شاخه هاي بالايي درختان استفاده مي کنند. بالا رفتن از يک درخت خطرات جدي در پي دارد و يک بالابر هوايي مي تواند براحتي از اين خطرات جلوگيري کند.

رويدادهاي ويژه و کارهاي سرگرمي

در برگزاري بسياري از مراسم و رويدادهاي فرهنگي و هنري از بالابر صنعتي استفاده مي شود. چرا که برگزاري چنين برنامه هايي که ظاهر تفريحي و سرگرمي دارند مستلزم انجام بسياري امور فني و عمراني است که غالباً در ارتفاع انجام مي گردد.

استفاده بالابر در وقايع ورزشي

جهت راه اندازي سيستم هاي روشنايي ورزشگاه ها و استاديوم هاي ورزشي از بالابرهاي مفصلي استفاده مي شود. همچنين براي تعمير اسکوربوردهاي مجموعه هاي ورزشي از بالابرهاي بوم دار تلسکوپي که تحت زاويه عمل مي نمايند، استفاده مي گردد. همچنين در برخي وقايع ورزشي نيروهاي امنيتي و پليس براي نظارت بهتر روي جمعيت تماشاچي روي بالابرهاي نفربر قرار مي گيرند و امنيت موقعيت را تضمين مي سازند.

استفاده بالابر در تعمير و نصب رولرکوسترها و ساير وسايل شهربازي

وجود يک بالابر در شهربازي به منظور نگهداري از رولرکوستر ضروري است و بايد بطور ثابت آنجا باشد، زيرا اين وسيله بسيار حساس بوده و بايد بطور مداوم مورد بازرسي قرار گيرد. جهت بازرسي ريل هايي که معمولا ارتفاع زيادي از سطح زمين دارند مي بايست بازرس يا اپراتور خود را توسط بالابر نفربر به آنجا برساند.

کاربرد بالابر در مراکز خريد و پاساژها و انبارها

بالابرهاي صنعتي ابعاد و ظرفيت هاي مختلفي دارند که هر کدام در مواردي کاربرد دارند. بالابرهای سیزری ابعاد نسبتاً کوچکتري در مقايسه با يک بالابر تلسکوپي يا يک بالابر مفصلي دارد و معمولاً جهت کار در فضاي بسته (درون ساختمان) بکار مي رود. البته انواعي از بالابر آکاردئوني وجود دارد که مجهز به سکوهاي عريض و طويل بوده يا بعضاً سکوي آنها داراي يک يا دو سبد کشويي مي باشد و ظرفيت حمل بالايي نيز دارند، اين نوع دستگاه ها در فضاي بيرون نيز کارايي بسياري خواهند داشت. سبد بالابر قيچي برقي بواسطه بازوهاي ضربدري خود و فقط در راستاي عمود و مستقيماً روي شاسي خود بالا مي رود. آنها در بسياري از پروژه هاي تعمير و نگهداري ساختماني کاربرد دارند. بسياري از بالابرهاي سيزري برقي با سکوهاي باريک ساخته شده اند و در انبارها براي حمل بارهاي مختلف استفاده مي شوند. آنها دود نمي کنند و براي کار در اطراف شهروندان و کارگران بي خطر هستند.
بسياري از کارخانه هاي بسته بندي داراي بالابرهاي صنعتي هستند که مي توانند جعبه ها، بسته ها، تجهيزات و ساير محصولات صنعتي را در خود جاي دهند. اين بالابرهاي هوايي ويژه، داراي سکوي بزرگتر با فضاي اضافي هستند.

برخي از کاربردهاي متداول يک بالابر هيدروليکي

آنها مي توانند براي بارگيري و تخليه وسايل سنگين از يک کاميون استفاده شوند. اين آسانسورها را مي توان مکررا و به آساني بالا برده و همچنين به همان صورت پايين آورد و به شما اجازه بارگيري و تخليه بارهاي بسته بندي شده را مي دهد. نيازي به گفتن نيست که اين امر موجب صرفه جويي زيادي در زمان و انرژي مي شود. همچنين، اين نوع بالابر به طور خاص در اسکله ها و بنادر کارايي بسيار مفيدي دارند. همچنين چنين آسانسوري مي تواند براي انتقال کارگران، تکنسين ها و کارگران در محل کار استفاده شود. اين وضعيت معمولا در مورد کار سيم کشي انجام مي شود که بايد در يک ارتفاع مشخص انجام گردد. بالابر هيدروليکي داراي يک سکو يا کابين امن مي باشد تا انجام کار در ارتفاع با آسودگي خاطر صورت پذيرد.

استفاده از بالابر هيدروليکي ثابت در مکان هايي مثل انبارها تقريبا غيرممکن است، زيرا بارگيري و تخليه زياد بايد در فواصل کوتاه انجام شود. بالابر هيدروليکي مجهز به چرخ (متحرک) يک راه حل ايده آل براي انجام چنين کارهايي است.
براي تهيه يک بالابر هيدروليکي بايد دقت داشت تا از يک توليدکننده معتبر صورت گيرد. چرا که در چنين دستگاه هايي استفاده از قطعات و لوازم با کيفيت بسيار حائز اهميت است. همچنين مي توان از بابت امور خدمات و تعمير و نگهداري نيز آسوده خاطر بود.

 

 

فروش بالابر صنعتی

بالابر هیدرولیکی تلسکوپی (تک ظرفیتی)

بالابر هیدرولیکی تلسکوپی (تک ظرفیتی)

کاربرد چند منظوره ، ظرفیت برای یک نفر ، طراحی شده برای دسترسی به هر ارتفاع ، قابلیت عملکرد بصورت عمود و مایل تحت زوایای مختلف ، توانایی دسترسی به ارتفاعات 9 تا 18متر

بالابر های ثابت باری

بالابر های ثابت باری

ظرفیت 100 تا 2000 کیلوگرم ، می تواند تا ارتفاع نا محدودی کار کند ، قابلیت کار با سیستم برق تک فاری و سه فازی ، قابل کنترل از داخل کابین و بیرون

بالابر تلسکوپی الکترومکانیک مخصوص نفر

بالابر تلسکوپی الکترومکانیک مخصوص نفر

 ارتفاع کاربری 7 الی 9 متر با چرح مخصوص ، این نوع بالابر ها دارای سیستم برقی می باشد و با برق شهر 220 ولت کار می کنند و در صورت سفارش مشتری با سیستم دستی کار می کنند.

بالابر هیدرولیکی برقی چهار ریل

بالابر هیدرولیکی برقی چهار ریل

مدل های EHFL با کاربری تا 18 متر ، بالابر های هیدرولیکی برقی چهار ریل ، کاربرد برای ارتفاع 18 متری ، کاربرد برای ظرفیت بیش از 2 نفر ، دارای پایداری بیشتر و کامل ، قابلیت یدک توسط خودرو با نفر ، قابلیت کار توسط برق شهری

تعداد بازديد : 742
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*