گروه خبري : آرشیو مقالات
تاريخ انتشار : 1399/01/03 - 18:10
كد :107

کابین آسانسور ، تزئین و بازسازی آن

امروزه برای تزیینات داخلی اسانسور یا بازسازی آسانسور از استیل های طرح دار ، MDF ، سنگ و یا از هر سه انها به صورت تلفیقی استفاده می شود.

کابین آسانسور

کابین آسانسور محفظه‌ای است که انسان یا بار، درون آن قرار می‌گیرد و در درون طبقات جابجا می‌شود. کابین دارای اجزای زیر است :

  • استراکچر یا یوک تجهیزی است غالباً فولادی که باکس کابین را درون خود جا داده و آن را حمل می‌کند.
  • کفشک‌های هدایت کابین که از جابجا شدن کابین و برخورد آن با دیواره‌ها جلوگیری می‌کند.
  • دیواره خارجی کابین که معمولاً از فولاد سبک ساخته می‌شود.
  • دیواره داخلی کابین که نقش تزئینات و زیبایی کابین را دارند.
  • ترمز ایمنی یا ترمز اضطراری که روی یوک نصب می‌شود.

اغلب تزئینات کابین آسانسور در دو مرحله و زمان متفاوت صورت می‌پذیرد:
نخست مرحله طراحی اولیه، یعنی زمانی که کابین تولید می‌شود.
مرحله دوم هنگام نوسازی یا بازسازی، تزئین کابین انجام می‌گیرد.
بطور کل بهترین نوع و بهترین تزئین کابین زمانی اتفاق می‌افتد که متناسب با ساختمان و کاربری آن باشد چون آسانسور نیز جزئی از ساختمان است و باید تناسب داشته باشد.

کابین آسانسور ، تزئین و بازسازی آن

 

این مطلب صرفا مقاله میباشد.

سقف کابین آسانسور

سقف کابین آسانسور نقش ایمنی را در کابین آسانسور ایفا می نماید.معمولا قیمت سقف کابین آسانسور با توجه به نوع تزیینات داخلی کابین آسانسور تعیین می شود.سقف کابین آسانسور می تواند باعث زیبایی بیشتر کابین آسانسور گردد.
قیمت سقف کابین آسانسور نسبت به طرح مورد نظر متغیر است و با توجه به سلیقه افراد استفاده کننده از آسانسور در نظر گرفته می شود. با لیزر و نصب سقف کاذب می‌توان طرح موردنظر شما را اعمال نمود. استفاده از لیزر و سقف کاذب باعث جلوه و ظرافت بیشتر کابین آسانسور می گردد.

سقف کابین آسانسور

کف کابین آسانسور یا بالابر صنعتی

کفپوش کابین آسانسور نیز علاوه بر استحکام، در زیبایی آن نقش مهمی دارد. معمولاً کف کابین ‌های لوکس با سنگ‌های طبیعی و متنوع تزئین می‌شوند و در ساده‌ترین حالت از کفپوش معمولی استفاده می‌شود. برای سقف کاذب کابین از استیل‌های لیزر شده در طرح‌های مختلف استفاده می‌گردد.

کف کابین آسانسور

این مطلب صرفا مقاله میباشد.

طراحی کابین آسانسور

نورپردازی و روشنایی کابین نیز نقش بسیار زیادی در زیبایی و چشم نوازی آن دارد. یکپارچگی نور و مستقیم یا غیر مستقیم تابانده شدن آن بسیار حائز اهمیت است. تولید کنندگان زیادی در ایران به ساخت کابین مشغولند اما محصول آنها از نظر کیفیت هرگز برابر نیست. طراحی استداکچر (سازه کابین) و انتخاب جنس و ترکیب تزئینات کابین و محاسبه نوردهی وارده بر هر قسمت بسیار مهم است، این طراحی‌ها در شرایط مختلف زمانی و مکانی خود را نشان می‌دهند. مانند زمانی که بر اثر زلزله، مصالح ساختمانی روی کابین سقوط کند یا مسائلی مانع عملکرد ترمز اضطراری (پاراشوت) شود، لذا ساخت و طراحی کابین آسانسور کاری تخصصی است و از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخودار است.

ایجاد گردش هوا توسط فن‌های دمنده و مکنده که موجب ورود هوا از قسمت پایین دیواره‌ها و خروج از سقف کابین می‌شود باعث ثبات دائمی هوای مطبوع در کابین می‌گردد.
استفاده از خوشبو کننده کابین که همواره بوی مطبوع را به مشام می‌رساند جزء اقدامات پیش تازانه در صنعت آسانسور است.

پنل شاسی آسانسور

پنل شاسی آسانسور وظیفه فرمان دهی آسانسور جهت حرکت کابین را با توجه به انتخاب موقعیت طبقه مورد نظر عهده دار است که در داخل کابین و همچنین در طبقات (کنار در طبقات) مورد استفاده قرار می گیرد.

برای هر آسانسور به ازای هر طبقه و هر ایستگاه باید یک شاسی وجود داشته باشد (به جز آسانسورهای خاص) پنل شاسی طبقات باید دارای یک دکمه فشاری جهت اخطار، نمراتور و دو فِلِش جهت تشخیص حرکت کابین به سمت بالا و پایین است. به مجموعه کلیدهایی که جهت کنترل حرکت کابین، بررسی وضعیت کلی آسانسور (نشان دهنده های جهت و نمراتور)، زنگ خطر و استُپ اضطراری و… بر روی پنل خاص درون کابین آسانسور قرار دارد، شاسی داخلی کابین می گویند. پنل شاسی های داخل آسانسور به صورت تمام قد و نیم قد تولید می گردد.

پنل شستی آسانسور از دو بخش تشکیل شده است :

۱- شاسی های احضار در داخل کابین ها در کنار درب طبقات آسانسور قرارمی گیرند و وظیفه آن حرکت کابین با توجه به موقعیت طبقه مورد نظر است. که به دونوع توکار و روکار داخل کابین و طبقات تقسیم میشود.
۲- شاسی طبقات دارای یک کلید برای احضار و یک صفحه نمایشگر است که جهت حرکت کابین و موقعیت کابین رانشان میدهد.

قیمت بالابر هیدرولیکی در تهران و کرج

09197941740

تعداد بازديد : 921
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*