گروه خبري : آرشیو مقالات
تاريخ انتشار : 1399/07/17 - 17:50
كد :112

ساخت بالابر خانگی (هوم لیفت)

بالابر خانگی یا همان هوم لیفت نمونه ای از بالابرهای هیدرولیک هستند که به امکانات آسانسوری مجهز می باشند که در اصطلاح به آنها مینی آسانسور هم گفته می شود.

امروزه با بالا رفتن میانگین سن در کشور و تغییر سطح سلامتی در جامعه نیاز به آسانسور خانگی ( هوم لیفت ) به صورت روز افزون در حال افزایش میباشد.

بالابرهای خانگی برای مکان هایی مناسب هستند که فضای موجود برای نصب بالابر کششی کم می باشد. بالابرهای خانگی یا همان هوم لیفت ها به نسبت سایر آسانسور های هیدرولیک، از قیمت مناسب تری برخوردار است و برای ساختمان های مسکونی و ویلایی و تجاریی که برای نصب آسانسور از ارتفاع کمتری برخوردارند و نیز محدودیت از نظر فضای کاری دارند، مناسب می باشد.

ساخت بالابر خانگی

نصب بالابر خانگی

کوچک یا بزرگ بودن بالابر خانگی در کیفیت و کارآمدی آن تاثیری ندارد ، مهم نوع قطعات و لوازم مصرفی با کیفیت و با اصالتی است که مجری بالابر از آن استفاده می کند. شرکت سازنده بالابر موظف است به کار فرما و یا خریدار نوع قطعات و لوازم مصرفی را با توضیح مناسب به وی معرفی کند ،حتی اگر لازم شد نمونه واقعی قطعه را نشان دهد تا خیال مشتری بابت خرید محصول راحت باشد.

بالابرهای خانگی یک گزینه عالی برای ساختمان های قدیمی و همچنین ساختمان های دوبلکس که فضای زیادی برای نصب آسانسور ندارند، هستند . هوم لیفت یا بالابر خانگی ظرفیت 2 الی 6 نفر را دارند و برای نصب آنها نیازی به فضای اضافه جهت موتورخانه، اوورهد یا چاهک نیست. هوم لیفت به وسیله جک های هیدرولیکی بالابرنده که در فضای خود بالابر تعبیه شده است جابجا می شوند.

به لحاظ سیستم و عملکرد تفاوتی مابین هوم لیفت و آسانسور هیدرولیکی وجود ندارد و اکثر تجهیزات آنها مشترک می باشد.
 
هوم لیفت یا آسانسور خانگی  معمولا در ساختمان هایی نصب می گردد که دارای مکان از پیش تعیین شده برای آسانسور نمی باشند. آسانسور خانگی دارای کابین و نیم کابین است همچنین این نوع آسانسور ها از جنس شیشه، استیل و pvc هستند و مجهز به ترمز ضد سقوط (پاراشوت) ، سیستم برق اضطراری در زمان قطعی، سیستم فرمان به صورت سفارشی، ریموت دار و شاسی آسانسوری همچنین دارای روشنایی و قفل برقی درب ها ابعاد کابین سفارشی از یک تا حداکثر 3 نفر می باشد.

نصب بالابر خانگی

مشخصات و مزایای بالابر خانگی

  1. جهت استفاده در آپارتمان های دوبلکس
  2. جهت استفاده در آپارتمان های قدیمی که فاقد آسانسور می باشند
  3. فضای تعیین شده برای آسانسور از قبل نداشتن
  4. این نوع بالابر در تمامی نقاط ساختمان و حتی خارج از نمای ساحتمان و از روی نما قابل نصب و اجراء می باشد

برای نصب بالابر هیدرولیکی خانگی (هوم لیفت Home Lift) نیاز به تخریب و فضای زیاد نیست. در سیستم جابجایی از جک های بالا رونده هیدرولیکی استفاده شده که درون فضای خود بالابر قرار می گیرد در نتیجه علاوه بر اشغال نمودن حداقل فضا نیازی به چاهک، موتورخانه، سیم بکسل و وزنه نداشته و با برق تک فاز شهر کار می کند ، هوم لیفت قابلیت جابجایی ۳۰۰ کیلوگرم را داشته و امکان نصب آن در مکان هایی با عدم امکان نصب آسانسورهای معمولی مانند داخل راه پله ها ، راهروها ، فروشگاه ها ، حیاط ها یا پل های عابر پیاده وجود دارد ، از دیگر مزیت های بالابر خانگی (هوم لیفت) به سیستم های مشابه ، دارا بودن سیستم پشتیبان جهت فرود و خارج نمودن افراد در زمان قطع برق می باشد. 

در صورت نصب بالابر خانگي (هوم ليفت) نياز به حفر چاله ي آسانسور وجود ندارد و اين آسانسور ها نياز به برق سه فاز هم نداشته و به برق تك فاز 220 ولت كار ميكنند. استفاده از هوم ليفت ها در سالهاي اخير امكان نصب در بسياري از ساختمان هايي كه پيش از اين قادر به نصب آسانسور نبوده اند را فراهم كرده است. اين بالابرها نياز به ساخت موتورخانه در پشت بام هم نداشته و بسيار كم صدا مي باشند.

ساخت بالابر خانگی (هوم لیفت)

 


 

تعداد بازديد : 417
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*