گروه خبري : آخرین مقالات
تاريخ انتشار : 1399/11/01 - 19:42
كد :128

ایمنی در بالابر هیدرولیک

بالابرهای هیدرولیک از امنیت بالایی بهره می برند. دلیل این امر نیز بهره گیری از مکانیزم هیدرولیک می باشد. این نوع از بالابر با توجه به ضریب امنیتی بالا در بسیاری از مشاغل استفاده قرار میشود و یکی از پر فروش ترین انواع بالابر در کشور به حساب می آید.

در بالابرهای هیدرولیکی از نیروی هیدرولیک استفاده می گردد و سیستم بالابر هیدرولیک به گونه ای میباشد که برای انتقال قدرت از جریان سیال پر فشار در لوله ها استفاده می نماید. همین امر موجب افزایش کارایی آن میشود .از نکاتی که در مورد بالابر هیدرولیک حائز اهمیت بوده استفاده کم از اجزای محرک میباشد که همین طراحی ساده باعث افزایش راندمان بالابر می گردد. قیمت بالابر هیدرولیک براساس متریال به کار رفته در آن تعیین می شود. باید دانست بالابرهای هیدرولیکی نیازی به موتورخانه نداشته و این خود مزیت مهمی محسوب میشود. مقرون به صرفه بودن این بالابر به لحاظ هزینه و میزان خرابی باعث میشود در بسیاری از مشاغل مورد استفاده داشته باشد. باید دانست برخی از بالابرها با کابین هستند و برخی دیگر بدون کابین ساخته می گردند.

ایمنی در بالابر هیدرولیک

کارکرد بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی با کارایی بالا و راندمان مطلوب در بسیاری از مکان ها مورد استفاده دارد. کارکرد این بالابر به این صورت است : که با روشن شدن موتور، بالابر به سمت بالا حرکت می نماید.
باید به این نکته توجه نمود :
در صورتی که شیر برقی روشن گردد بالابر به سمت پایین حرکت می نماید. با حرکت بالابر توسط نیروی محرکه موتور، پمپ هیدرولیک به چرخش در می آیند.این چرخش باعث می شود روغن داخل مخزن را به سمت جک هیدرولیک انتقال دهد و در نتیجه پمپاژ صورت گرفته است. باید دانست زمانی که بالابر به سمت پایین حرکت می نماید، در صورتی که برق وارد بالابر گردد، شیر برقی اجازه تخلیه روغن را به تانک خواهد داد. همین امر باعث می گردد در مصرف انرژی صرفه جویی شود. در بالابر هیدرولیکی شلنگ های قابل انعطاف تعبیه میشود و دلیل انعطاف پذیر بودن بالابر هیدرولیک استفاده از این شلنگ ها میباشد. باید به این نکته توجه نمود قیمت بالابر هیدرولیک با توجه به کارکرد آن مقرون به صرفه میباشد زیرا هزینه مصرف انرژی و تعمیرات نگهداری بسیار پایینی دارد و نصاب آسانسور و بالابر بایستی از تخصص بالایی در این زمینه داشته باشد.

ساخت بالابر هیدرولیکی

ساخت بالابر هیدرولیکی

تعداد بازديد : 189
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*