گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 13100/09/17 - 18:58
كد :149

انواع شیرهای هیدرولیکی و کاربرد آن ها

انواع شیرهای هیدرولیک نیز مشخصات و ویژگی های خاص خود را دارا می باشند و به این ترتیب، لازم است تا افراد قبل از ثبت سفارشاتی که در این زمینه دارند، از این مشخصات آگاهی کامل داشته باشند تا بتوانند بهترین خرید را برای خود به ثبت برسانند.

لازم است تا بیان نماییم که شیر هیدرولیکی برقی از پرکاربردترین دسته شیرهای هیدرولیکی موجود می باشد که با استفاده از نیروی الکتریکی کار می کنند.
شیرهای هیدرولیکی از نظر نوع عملکرد و همچنین از نظر نوع تحریک آن ها به چند دسته متفاوت تقسیم بندی می شوند و هر مجموعه ای نیز می تواند شیر مورد نظر خود را با توجه به آن چیزی که نیاز دارد، تهیه نماید و مورد استفاده قرار دهد.

انواع شیرهای هیدرولیکی و کاربرد آن ها


مقدار جریان سیستم های هیدرولیکی نیز به کمک شیر برقی، مورد قطع و وصل قرار می گیرد و یا این که تنظیمات اصلی ان انجام می شود.
شیرهای برقی را می توان به دو دسته تک بوبین و همچنین دو بوبین تقسیم بندی نمود و در این شرایط نیز فرمان الکتریکی نیز به بوین مورد انتقال قرار می گیرد و این انتقال توسط سوکت صورت می گیرد.
درون شیرهای الکتریکی نیز قطعه ای وجود دارد که به آن اسپول گفته می شود که در هر طرف آن نیز دو واشر و دو قطعه فنر قرار دارد و با استفاده از تحریک الکتریکی رخ داده، اسپول بیان شده تغییر حالت می دهد که این مورد منجر به جریان و یا قطع همان جریان می گردد.
کاربردی که هریک از انواع شیرهای بیان شده دارند نیز با یکدیگر متفاوت می باشد و می توانید با توجه به کاربردهای آن ها و نوع نیاز خود، یک مورد را انتخاب نمایید و با استفاده از آن نیز، نسبت به خرید خود اقدام نمایید.

طرز کار شیر هیدرولیک

شیر برقی را می توان به عنوان یک ابزار پرکاربرد در صنعت بیان داریم که در ساخت آن از اسپول و یا هسته مغناطیسی بهره برده شده است و نکته مهم این است که قابلیت جابجایی دارد و می توان آن را شبیه سیم پیچ دانست.
طرز کار شیر برقی هیدرولیک نیز کاملا به حرکت آن هسته و یا همان اسپول بستگی دارد و به این صورت می باشد که با ایجاد جریان الکتریکی توسط بوبین و یا سلونوئید، میدانی مغناطیسی را ایجاد می کند و این میدان ایجاد شده نیز به پیستون یا هسته نیز نیرو وارد می کند و موجب ایجاد حرکت در اسپول می گردد.
بر اساس توضیحاتی که از نحوه کارکرد شیر هیدرولیک بیان نمودیم، سلونوئید یا بوبین را می توان مهم ترین بخش شیر برقی بدانیم زیرا وظیفه اصلی آن نیز باز و بسته نمودن پورت های شیر هیدرولیک می باشد.
سلونوئید نیز از یک ساختار ساده برخوردار است و به طور کلی از سه قسمت مهم تشکیل شده است که می توان آن ها را تحت عنوان قاب، سیم پیچ و سنبه بیان کرد.
قاب سلونوئید نیز از جنس فولاد می باشد و تا زمانی که جریان برق به سیم پیچ داده می شود نیز خاصیت آهنربایی ایجاد می گردد و با استفاده از همین خاصیت آهنربایی ایجاد شده، سنبه سلونوئید نیز به قاب جذب می گردد و به همین ترتیب که بیان شد، حرکت صورت می گیرد.
کاربرد شیرهای هیدرولیکی نیز اهمیت فراوانی دارد و صنایع مختلفی نیز به دنبال خرید این نوع از شیرها می باشند تا بتوانند نیازهای خود در این زمینه را برطرف نمایند.

نحوه عملکرد شیرهای هیدرولیکی

شیر هیدرولیک

شیر هیدرولیک یکی از کلیدی ترین بخش های سیستم های هیدرولیکی می باشد و در حقیقت می توانیم شیر هیدرولیک را به عنوان واحد کنترل و فرمان در سیستم های هیدرولیکی بدانیم.
شیرهای فوق را می توان در دو دسته دستی و برقی مورد تولید قرار داد و به این صورت می باشد که شیرهای دستی نیز از ساختار ساده تری نسبت به شیرهای برقی هیدرولیکی برخوردار هستند و در واقع از یک ساختار پیچیده برخوردار می باشند.
شیرهای هیدرولیکی را می توانیم بر حسب نوع عملکرد و نوع تحریک آن ها مورد دسته بندی قرار دهیم و به این ترتیب، تفاوت هایی را برای آن ها قائل شویم.
قیمت شیر هیدرولیک اهرمی را می شود به راحتی و تنها از طریق همین سایت دریافت نمایید و برای این کار کافی است تا به صورت آنلاین و اینترنتی به مشاوران مجموعه پیام دهید تا اطلاعات خود را در کمترین زمان ممکن، بروزرسانی نموده و لیست قیمتی دقیق و مبتنی بر تغییرات قیمتی روز را در اختیار داشته باشید.
انواع شیرهای هیدرولیک و پنوماتیک را نیز می توانید با استفاده از روش آنلاین خریداری نمایید و این روش در مقایسه با سایر روش ها نیز از اهمیت بالاتری برخوردار است و می توانید با خیال راحت از هر شهری که قصد خرید خود را دارید، بدون کوچکترین دغدغه ای، از شرکت مورد نظر تمامی تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری نموده و به این ترتیب از مزایای روش اینترنتی نیز برخوردار شوید.

تعداد بازديد : 799
نظرات كاربران :
 
 
نمونه کارها
۰۹۱۲۲۶۱۳۴۱۷