گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/10/25 - 19:03
كد :153

اجزا تابلو فرمان آسانسور

شاید برای شما این سوال مطرح شده باشد که تابلو فرمان آسانسور چیست و چه کمکی به سیستم بالابر می کند؟ عموما موضوعی که بسیار مهم است، این می باشد که تابلو فرمان در آسانسور نیز در معرض نمایش نمی باشد اما لازم است بدانید که مهم ترین بخش راه اندازی آسانسور است.

در حقیقت می توان تابلو فرمان را به عنوان مرکز پردازش سیستم نام برد زیرا تمامی دستورهای لازم را از طریق مدار فرمان به موتور می فرستد و نوع عملکرد موتور و همچنین مجموعه آسانسور کاملا به دستورات تابلو فرمان وابسته می باشد.

اجزا تابلو فرمان آسانسور


شایان ذکر است که آسانسور از قطعات و بخش های مختلفی تشکیل شده است که از مهم ترین آن ها می توان همین تابلو فرمان را نام برد که به عنوان اصلی ترین سیستم الکتریکی و کنترلی آسانسور شناخته شده است.
این قطعه به صورت کاملا هوشمندانه تمامی دستورات دستی را مورد پردازش قرار می دهد و حرکت آسانسور را در دست کنترل خود می گیرد.
مهم ترین نکته در رابطه با تابلو فرمان آسانسور این است که از حساسیت بالایی برخوردار می باشد و این مورد به حدی است که حتی کوچکترین بی دقتی در نصب آن ها می تواند موجبات اختلال در عملکرد آسانسور را به همراه داشته باشد.
تابلو فرمان ها معمولا از مدارهای فرمان و ریزپردازنده و قطعات الکترونیکی تشکیل شده اند و از وظایفی که این بخش بر عهده دارد نیز می توان به کنترل حرکت کابین آسانسور و همچنین اعلام وضعیت های مختلف آن ها اشاره کرد.
تابلوهای فرمان معمولا در موتورخانه ها نصب می شوند و نصب دقیق آن ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و می بایست به درستی انجام شوند.

اجزا تابلو فرمان آسانسور

اجزایی که می توانیم برای تابلو فرمان نصب شده در آسانسور نام ببریم، عبارت از موارد ذیل می باشد که هریک وظایفی را بر عهده دارند و وجود آن ها برای انجام بهتر کار بسیار ضروری است.

  1. برد اصلی IMC
  2. بردی که جهت تنظیم طبقات و تنظیمات نمایشگر آن ها استفاده می شود
  3. برد کابین آسانسور
  4. برد کنترل بار و فاز آن
  5. برد تغذیه و مربوط به شارژ باطری
  6. ترمینال های آن ها
  7. منبع تغذیه در آسانسور
  8. جعبه رویزیون
  9. در نهایت فیوزهای مورد استفاده در آن

تمامی مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، از اجزایی هستند که در ساخت تابلو فرمان آسانسور به کار برده می شوند و وجود تک تک آن ها لازم است و می بایست در کیفیت بالایی تولید شده باشند و از آن ها به درستی استفاده شود.
اجزا تابلو فرمان آسانسور جهت شناخت بهتر شما نام برده شده است و توضیحات بسیاری در مورد هریک از قطعات فوق وجود دارد که در صورت تمایل به افزایش اطلاعات، می توانید از کارشناسان فروش مجموعه اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

مقایسه قیمتی تابلو فرمان های مختلف

در صورتی که تمایل دارید تا بتوانید در رابطه با هزینه راه اندازی سیستم های مختلف، اطلاعاتی داشته باشید، لازم است بدانید که سیستم VF3 با توجه به این که در آن دستگاه اینورتر قرار دارد و قابلیت های زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد، می توان گفت که هزینه بالاتری را برای افراد به همراه خواهد داشت که این هزینه نیز نسبت به سیستم دو سرعته مشخص می گردد.
اما نکته ای که می بایست در این رابطه در نظر داشته باشید، این است که این سیستم با بهینه سازی مصرف انرژی قادر می باشد تا انرژی را به میزان پنجاه درصد صرفه جویی کند و این امر بسیار قابل تامل می باشد.
در عین حال لازم است بدانید که سسیستم های نامبرده شده از استهلاک کمتری برخوردار هستند و از نظر این که نحوه سرویس و نگهداری آن ها به چه صورتی می باشد، می توان به این صورت به بیان موضوع پرداخت که هزینه کمتری را برای شما به وجود می آورد و این اطمینان را می توان به شما داد که هزینه اولیه پرداخت شده برای سیستم مطرح گشته، ظرف مدت بسیار کوتاهی جبران خواهد شد و به این ترتیب، هیچ نگرانی از بابت هزینه هایی که جهت خرید این سیستم و نصب آن می کنید، ندارید.
جهت کسب اطلاعات مفید و مناسب در زمینه قیمت تابلو فرمان آسانسور، می توانید از طریق آنلاین و با مراجعه به سایتها اقدام نمایید.
از نظر قیمت نیز می توانیم به شما این اطمینان را بدهیم که بهترین قیمت های موجود در بازار نسبت به سایر رقبا و با توجه به میزان کیفیتی که کالای مورد نظر دارد به شما اعلام می گردد و می توانید به راحتی به مقایسه میان قیمت های مجموعه ما با سایر مجموعه ها بپردازید و از این بابت، مطمئن شوید.
 

 

بالابر هیدرولیکی مغازه

تعداد بازديد : 430
نظرات كاربران :
 
 
نمونه کارها
۰۹۱۲۲۶۱۳۴۱۷